Prawo jazdy kluczem do kariery

Opublikowano 2022-07-25

Prawo jazdy jest warunkiem funkcjonowania w gospodarce rynkowej. Praca w na odpowiedzialnym stanowisku w dużej korporacji to dla wielu ukoronowanie sukcesu zawodowego. Oferta jest bezkonkurencyjna — wysoka pensja, prestiż stanowiska, pewny pracodawca i bezlik benefitów takich jak prywatna opieka zdrowotna, należą do najbardziej widocznych. To nie jest jednak cały obraz sytuacji. 

Prawa i obowiązki

Korzyści z kariery nieodłącznie wiążą się ze zobowiązaniami. Nic za darmo. Dlatego każdy rozumie, że wymagające stanowiska oznaczają ponadprzeciętne zaangażowanie, dyspozycyjność i mobilność. Dobry manager myśli za siebie i za swoich podwładnych, wybitny — także za swojego szefa. Rozwiązuje problemy, wyznacza kierunki działań, kontroluje ich efekt. Nadaje tempo pracy. 

prawo jazdy

Prawo jazdy i samodzielność managera

Samodzielność managera przejawia się zarówno w myśleniu, jak i też w działaniu. A to oznacza, że trzeba być mobilnym. Czasy szefów siedzących za biurkiem odeszły bezpowrotnie 30 lat temu do przeszłości i nie wrócą, nawet w formie pracy zdalnej. Dobry manager wie, co się dzieje na każdym froncie firmy, za którą odpowiada, bo tam zwyczajnie jest. Wczesne wstawanie, ilość kilometrów i czas przejazdu nie ma znaczenia. 

Samochód służbowy

To właśnie dlatego wizytówką każdej dobrej firmy jest przyzwoity samochód służbowy. Nowy, niezawodny, szybki i bezpieczny. Jest to takie samo narzędzie pracy, jak komputer i telefon. Nikt na takim sprzęcie specjalnie nie oszczędza, więc po 3 latach zazwyczaj idzie do wymiany. Do tego dochodzą oczywiste korzyści, bo mając „służbówkę” manager ma też prawo do jazdy w sprawach prywatnych na koszt firmy. 

Prawo jazdy — liczy się mobilność 

Duże korporacje często wysyłają swoich specjalistów do pracy w terenie nad szczególnie ważnymi zadaniami. Czasami oznacza to realizację projektu w jakiejś części Polski, lecz równie dobrze za granicą. Kto pracował na takim stanowisku wie, że o 5 rano jest się już po śniadaniu i w trasie. Nikt nie czeka na pekaes, ani na PKP.

Prawo jazdy — warunek skutecznej rekrutacji

Dlatego też prawo jazdy jest podstawowym warunkiem, aby nasza aplikacja została w ogóle rozważona. Nikt tego nie pisze tłustym drukiem, ale praktycznie każde ogłoszenie o pracę wymaga od kandydata umiejętności prowadzenia samochodu. Wymóg ten pozostaje aktualny nawet jeśli to stanowisko początkowe, asystenckie lub pokrewne. Jest to dzisiaj tak samo praktyczna umiejętność jak posługiwanie się komputerem, a jego brak uchodzi za dowód braku kompetencji lub samodzielności. 

Doświadczenie za kółkiem

Wszyscy wiemy, że kurs prawa jazdy i egzamin to tylko początek prawdziwej nauki jazdy, którą nabywa się z praktyką jazdy w zmiennych warunkach. Dlatego warto pójść na kurs stosunkowo wcześnie, gdy tylko osiągniemy odpowiedni wiek. Kilka lat praktyki przyniesie nam odpowiednie doświadczenie i obycie na drodze, tak potrzebne w codziennej pracy. 

Prawo jazdy i kariera w sprzedaży

Najważniejszym procesem biznesowym w każdej firmie jest sprzedaż. Zapewnia ona przypływ gotówki i rozwój przedsiębiorstwa. Dla wielu kandydatów praca w sprzedaży jest odstraszająca, ponieważ wymaga wyjścia za biurka wyjazdu w trasę i negocjacji biznesowych. Dlatego też stanowiska handlowe są najlepiej płatne oraz zapewniają doskonały początek kariery. Jeżeli ktoś potrafi poradzić sobie z klientem, to raczej uda mu się z innymi przeciwnościami. 

Prawo jazdy – logistyka i dostawy

Drugim najważniejszym procesem każdej większej firmy jest logistyka dostaw. Skoro coś zostało sprzedane, to trzeba to też dostarczyć. Znów, prawo jazdy i doświadczenie w pracy kierowcy są warunkiem początkowych stanowisk, które mogą być trampoliną do wyższych pozycji w hierarchii służbowej. Położenie geograficzne naszego kraju sprzyja powstawaniu centrów magazynowych oraz ośrodków produkcji. Stąd też narodziła się prężna i największa w Europie polska flota samochodów pracująca w branży TSL (transport-spedycja-logistyka).

Obowiązki i przyjemności

Prawo jazdy to nie tylko praca, ale także przyjemność. Wszyscy lubimy podróżować, odwiedzać nowe miejsca, poznawać to co dotąd nieznane. Nie wszędzie da się dojechać na rowerze. Weekendowy wypad ze znajomymi nad morze lub w góry? Romantyczne wakacje w Chorwacji? Bez prawa jazdy dość trudno realizować marzenia. Nawet zwykłe, codzienne obowiązki, jak zakupy, podrzucenie dziecka do przedszkola czy szkoły są uwarunkowane możliwością poruszania się po drodze.    

Kurs prawa jazdy

Nie warto czekać do ostatniej chwili z uzyskaniem uprawnień drogowych. Prawo jazdy warto zrobić w młodym wieku, a najlepszym do tego okresem są studia. Później, gdy przyjdzie praca zawodowa lub ewentualnie inne obowiązki staje się to trudniejsze. Dlatego sprawdź dostępność naszych kursów w Twoim najbliższym miejscu zamieszkania pod adresem klikając tutaj.

Skip to content